הערכת תכשיטים

כיצד נקבע שוויו של תכשיט? האם אך ורק על פי שווי המתכות והאבנים היקרות שמהן הוא מורכב? נראה שלא… איך תוכלו לדעת מהו שווי התכשיט שירשתם או שברצונכם לרכוש?

  1. החומר העיקרי ממנו עשוי התכשיט- זהב, כסף וכדומה
  2. משקל וסוג החומר- המשקל מתייחס למתכת עצמה ואילו הסוג מתייחס למידת הטוהר. הזהב הטהור ביותר מוגדר כ24 קרט ואילו  בכסף משתמשים לרוב בכסף סטרלינג אשר מכיל 92.5% כסף.
  3. שיבוץ אבנים- אם התכשיט משובץ באבנים יקרות (יהלום, ספיר, אודם ואחרות).
  4. רמת היוקרה של האומן או החנות בה נרכש התכשיט.

ההתייחסות למאפיינים השונים נקבעת בעיקר בהתאם לרמת היוקרה. בחנויות או רשתות יוקרתיות במיוחד, לא נראה כל התייחסות למשקל ואיכות החומרים, גם אם יהיו מהאיכות הגבוהה ביותר. בייצור סדרתי, לעומת זאת, תהיה השפעה רבה יותר לשווי המרכיבים.

מחירם של תכשיטי יוקרה ייקבע על פי מחירי היצרן, נתונים שנאספו ממכירות פומביות ונתונים על מכירות שבוצעו לאחרונה. לכל אלה נגישות בעיקר לאיש המקצוע אשר מומחה בהערכת תכשיטים אלו.

תחום התמחות נוספת ב"גמולב" הינו תכשיטים עתיקים, כאשר ההתייחסות היא לתכשיטים שיוצרו במאה ה19 ולפני כן. במידה והמומחה מטעמנו יקבע שאכן מדובר בתכשיט עתיק, יבדקו גם החומר ממנו הוא עשוי, אבני חן משובצות,  גושפנקאות (במקרה זה חותמות המתייחסות לגיל התכשיט, לאומן שייצר אותו ו/או למקום בו הוא יוצר). בהתאם לנתונים אלה, לביקוש לסוג פריטים אלה ולמחירים של פריטים דומים שנמכרו בעולם בשנים האחרונות, יוכל המומחה שלנו לקבוע את שוויו של הפריט.

תמונות התכשיטים באתר באדיבות פדני תכשיטי יוקרה

מעוניינים לקבל הערכה לשווי התכשיט שברשותכם או שברצונכם לרכוש? אנחנו נמצאים כאן עבורכם! התקשרו לטלפון 03-6252424