הערכת יהלומים

קיבלתם טבעת משובצת בירושה? מעוניינים לרכוש תכשיט משובץ ומתקשים להעריך את שוויו?

יש לציין כי תכשיטים המשובצים באבנים הנראות כמו יהלומים יש לבדוק תמיד במכשיר אימות יהלומים.

מחירון היהלומים נקבע בהתאם למחירון רפפורט המתעדכן כל שבוע ומהווה בסיס למסחר בין סוחרים בבורסה ליהלומים. לרוב מתקיים המסחר בשיעור של 20-30% מתחת למחיר הנקוב במחירון

הגורמים הקובעים את מחיר היהלומים נקראים 4C:

נקיון CLARITY מונח זה מתייחס לפגמים חיצוניים -על הקליפה, כאלה שניתן לתקן תוך איבוד משקל מזערי ממשקל האבן  או פגמים פנימיים- הנמצאים בתוך גוף האבן

צבע COLOR בחלק מהצבעים ככל שהיהלום יותר חסר צבע כך עולה ערכו באופן משמעותי. ישנם יהלומים נדירים בצבע כחול, ירוק, כתום, אדום, ורוד וסגול שערכם מוערך במליוני דולרים (זוכרים את היהלום הכחול מהסרט טיטאניק ?)

משקל CARAT  משקל היהלום נמדד בקאראטים  כאשר 1 קרט  = 0.2 גרם, 5 קרט = 1 גרם.                   ערכו של היהלום רב יותר ככל שמשקלו כבד יותר. במשקלים הקריטיים נראה קפיצה גדולה יותר במחיר מאשר העלייה היחסית במשקל. חשוב להבחין במונח הקראט בהתייחסותו ליהלומים- כאן הוא מתייחס למשקל לבין ההתיחסות לזהב- כאן משמעותו היא רמת הטוהר של המתכת.

חיתוך  CUT – מדד זה מתייחס לפרופורציות ולגימור היהלום. זוויות היהלום הכרחיות לקבלת האור והברק הרצוי ביהלום. גימור היהלום נבחן בהסתכלות מכיוון הכתר, ללא כל התייחסות לשיבוץ.

מומחי גמולב מוסיפים על מחירון רפפורט את:

  • מקדם הרווח של יהלומן+ תכשיטן
  • מוניטין חנות התכשיטים
  • מע"מ
  • ככל שהיהלום יקר יותר מקדם הרווח קטן יותר ולהפך

 

מעוניינים לקבל הערכה לשווי היהלום שברשותכם? אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון 03-7921662 ונשמח לסייע לכם!